Тотнъм прекъсна серията от 6 поредни мача на Евертън без загуба. В среща от 27-ия кръг на Висшата лига "шпорите" се наложиха с 3:2 над "карамелите" на "Уайт Харт Лейн". Тимът на Маурисио Почетино продължава да е единственият отбор в шампионата без домакинска загуба от началото на сезона.

В герой за лондончани се превърна Хари Кейн, който се разписа на два пъти. Той откри резултата в 20-ата минута с хубав удар от далечно разстояние. В началото на втората част английският национал удвои, възползвайки се от пас на Деле Али.

В 81-ата минута Лукаку върна интригата в мача. Той се справи с опеката на Ян Вертонген и с прецизен диагонален удар прати топката във вратата на Лорис.

В добавеното време паднаха още два гола след статични положения. Първо Деле Али отклони пас на Хари Уинкс покрай Роблес за 3:1, но почти веднага Енер Валенсия върна гола след подобна ситуация. Гостите обаче нямаха време за изравнителен гол и в крайна сметка инкасираха поражение.