Хари Кейн вкара хеттрик, а Тотнъм победи Фулъм с 3:0 и се класира за четвъртфиналите на ФА Къп. Сред анализаторите на лондонското дерби в студиото на „Мач на деня“ по „Би Би Си“ беше и бившият играч на двата тима Димитър Бербатов.

Кейн откри резултата в 16-ата минута след пас на Кристиан Ериксен, който проби по дясното крило след изпълнение на тъч от Киърън Трипиър. Голмайсторът на „шпорите“ удвои пет минути след почивката. Същите трима играчи на Тотнъм проведоха атака, при която Кейн засече центриране отдясно на Ериксен.

След това домакините посъживиха играта си и опитаха да стигнат поне до почетно попадение, но това отвори възможност на тима на Маурисио Почетино да контраатакува. При един от тези шансове Хари Кейн се разписа след подаване на Деле Али.

Така Тотнъм се реваншира пред феновете си за разочароващата загуба от Гент в Лига Европа в четвъртък. Тази вечер „шпорите“ ще научат съперника си за четвъртфиналите при тегленето на жребия от 20:30 часа българско време.