Тотнъм се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като постигна класическа победа с 3:0 като гост на Суонзи. Кристиян Ериксен се разписа на два пъти, а един гол добави Ерик Ламела.

"Шпорите" излязоха напред в резултата още в 11-ата минута, когато Ериксен напредна и стреля от границата на наказателното поле - 0:1. Малко по-късно гол на Сон бе отменен заради засада, която наложи намесата на видеоасистента.

В добавеното време на първата част тимът на Маурисио Почетино си гарантира продължаване напред. Ерик Ламела стреля от границата на наказателното поле и не остави шансове на вратаря на домакините.

В 62-рата минута Ериксен напълно уби интригата с втория си гол. Датчанинът отново стреля от границата на наказателното поле, като този път Нордфелт не се намеси добре и топката влезе във вратата му за крайното 0:3.