Потенциалните нови собственици на един от най-старите футболни клубове в света и третия най-стар професионален футболен клуб в Англия - Шефилд Уензди (създаден 1867 година), който е първият сигурен изпадащ в третото ниво на английския футбол, са били информирани, че отборът ще започне следващия сезон с отрицателен актив от -15 точки.

„Кукумявкате“ имат спечелени четири шампионски титли, две купи на ФА, една Купа на лигата и една „Къмюнити Шийлд“. Те са на дъното на класирането в Чемпиъншип с -4 точки срещу името си, след като плащат за лошото си управление през годините, ще започнат отрицателен актив и в Лига 1.

Американският консорциум, воден от актьора Дейвид Сторч, който е и предпочитаният нов собственик на Уензди от страна на английската футболната лига (EFL), е бил уведомен за ситуацията.

"Арайз Кепитъл Партнърс" вече предложи 20 милиона паунда за контролния пакет с акции на клуба, който участва четири пъти в европейските клубни турнири. През 1963 година тимът достигат четвъртфинал за Купата на панаирните градове, а през 1991 година побеждава Манчестър Юнайтед с 1:0 във финала за Купата на лигата, въпреки че по това време се състезава в по-долна дивизия

Предложението на американската компания представлява 6 пенса от паунда за необезпечените кредитори. Това е значително по-малко от нужните 25 пенса, които са нужни за да се избегне наказанието от 15 точки.

,,Бяхме уведомени, че наказание от 15 точки ще бъде наложено от старта на следващия сезон. Помолихме за преразглеждане на този въпрос чрез независим арбитраж, дори и предложихме сами да покрием всички съдебни разходи, за да запазим всичко прозрачно и честно. Това искане беше отказано. ,Това което прави ситуацията сложна, е че голяма част от дълговете на клуба са при бившия собственик, който не се съгласи да ги преструктурира или да ги отпише. Направихме опити през администрацията да се свържем с Г-н Чансири, за да намерим решение по ситуацията. Тези запитвания останаха без отговор“, обясни Дейвид Сторч и успокои феновете, че все още възнамерява да поеме властта до 1 май. 

"Шефилд Уензди заслужава да бъде спасен. А ние сме готови да инвестираме времето, капиталът и нужната енергия, за да възродим този клуб по правилния начин - от инфраструктурата до футболните му основи. Ние вярваме в неговите фенове, в неговата история и неговото бъдеще", категоричен е Сторч.