Фулъм размаза у дома Астън Вила с 3:0 в мач от 12-ия кръг на английската Висша лига. Гостите от Бирмингам завършиха мача в намален състав след червен картон за Дъглас Луис.

В 18-ата минута Александър Митрович засече топката от корнер и я забоде с глава в средата на вратата, но защитник успя да избие.

В 37-ата минута Фулъм поведе с гол на Харисън Рийд след силен удар от границата на наказателното поле. Вила можеше да изравни в 43-ата минута, когато Оли Уоткинс намери пространство в наказателното поле, стигна до топката и я насочи към вратата, но вратарят Бернд Лено успя да избие.

Гостите от Бирмингам останаха с човек по-малко в 63-ата минута, когато Дъглас Луис бе изгонен след провокация от Митрович. Три минути след това Мети Кеш игра с ръка в наказателното поле, а Митрович реализира дузпата за 2:0.

В 83-ата минута Кебано направи хубав пробив отляво, центрира остро от аутлинията, топката се удари в Тайрън Мингс и влетя в мрежата като автогол за крайното 3:0.

След успеха лондончани са девети с 15 точки. Воденият от Стивън Джерард тим заема 17-ата позиция с 9 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!