Манчестър Юнайтед започна сезона в Англия с тежко поражение у дома. Тимът на Оле Гунар Солскяер отстъпи с 1:3 пред Кристъл Палас.

Още в седмата минута гостите поведоха. Джефри Шлуп бе изведен чудесно по левия фланг на атаката. Той пусна полувисока топка и на далечната греда Андрюс Тоузънд преодоля Давид Де Хея много майсторски за 1:0.

През втората част пък гостите получи право да изпълнят дузпа. Андре Аю се нагърби да изпълни наказателния удар, но Де Хея спаси умело.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Само две минути по-късно обаче Кристъл Палас вкара втори гол. Той отново бе от дузпа. Този път обаче Вилфред Заха стреля и преодоля Де Хея.

Манчестър Юнайтед успя да върне едно попадение в 80-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле, топката се озова в краката на новото попълнение Дони ван де Беек, който реализира.

До края Юнайтед не успя да се спаси от загубата, а дори допусна още един гол. Той отново бе дело на Вилфред Заха. Нападателят се ориентира по-добре при една спорна топка и с безпощаден удар оформи крайното 3:1 в полза на Кристъл Палас.