Кристъл Палас обърна като гост Стоук Сити с 2:1, изпращайки "грънчарите" във второто ниво на английския футбол - Чемпиъншип.

Попадението за Стоук бе дело на звездата на тима Джердан Шакири, който се разписа в края на първата част - 1:0.

Второто полувреме Палас бе по-добрият тим, като това си каза думата в 68-ата минута, когато се разписа Джеймс МакАртър. Шотландецът вкара след прекрасно подаване на Лофтъс-Чийк - 1:1.

В 86-ата минута Патрик ван Аанхолт вкара за 2:1, правейки пълен обрат за гостите.

До края "грънчарите" опитаха да стигнат поне до точката, но не съумяха.

След този резултат Стоук Сити официално изпада. "Грънчарите" се намират на предпоследното място с 37 изиграни мача и едва 30 точки, като вече няма и математически шансове за оцеляване. Така Стоук ще играе за пръв път от 10 години насам във второто ниво на Англия. Палас от своя страна е единадесети с 41 пункта.