Кристъл Палас направи пълен обрат и победи Уест Хям с 2:1 в гостуването от осмия кръг на Висшата лига. Себастиан Алер откри резултата за “чуковете”, а за “орлите” се разписаха Патрик ван Аанхолд от дузпа и Джордан Аю.

През първото полувреме домакините контролираха играта и изпуснаха добър шанс да открият резултата. Гуаита спаси силен удар на Себастиан Алер, а Джеймс Макартър изпусна най-чистия шанс за гостите, след като негов удар бе спасен от Роберто Хименес.

През втората част домакините отново натиснаха съперника и откриха резултата в 54-та минута. Райън Фредерикс проби отдясно и подаде към Себастиан Алер, който засече топката с левия си крак.

Кристъл Палас отговори само осем минути по-късно и възобнови равенството. Деклан Райс игра с ръка в собственото наказателно поле, а Майкъл Оливър не се поколеба и отсъди 11-метров наказателен удар. С изпълнението му се нагърби Патрик ван Аанхолд, който се разписа след хладнокръвно изпълнение.

Три минути преди края на редовното време гостите направиха пълен обрат в лондонското дерби.  Андрю Таунзънд центрира топката в наказателното поле, Мартин Кели свали топката с глава към Джордан Аю, който се разписа от близко разстояние.

Ситуацията бе преразгледана с ВАР, заради опасения за засада първо на Кели и след това на Аю. И двамата бяха покрити със сантиметри и попадението бе зачетено.

Кристъл Палас е четвърти с 14 точки, а Уест Хям заема седмата позиция с актив от 12 пункта.