Евертън и Кристъл Палас завършиха при 1:1 в среща от 25-ия кръг на английската Висша лига. Домакините вече са в серия от пет мача без успех, докато за гостите, те са три.

Двата тима създадоха няколко опасности през първата част, но така и не стигнаха до голов удар.

Кристъл Палас поведе в резултата в 66-ата минута. Джордан Аю прати топката в левия ъгъл на вратата за 0:1 с удар от средна дистанция.

Шест минути преди края на двубоя Амаду Онана засече с глава центриране от ъглов удар, за да изравни резултата (1:1).

Кристъл Палас, който днес бе воден от помощниците на напусналия заради здравословни причини Рой Ходжсън, е на 15-о място в класирането с 25 точки.

Евертън е на 17-а позиция, непосредствено пред изпадащите, но с равен брой точки с първия отбор там Лутън.