Уелският тим Суонзи победи у дома втородивизионния Шефилд Уензди с 2:0 в преиграване и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Англия – ФА Къп. Така мениджърът на „лебедите” Карлос Карвахал взе сладък реванш от бившия си клуб заради уволнението преди няколко месеца.

Първата част бе равностойна без кой знае какви голови положения. В 29-ата минута вратарят на Суонзи Кристофър Нордфелд се намеси решително след силен шут на Джейкъб Бътърфийлд. Малко след това Сам Клукас шутира в аут.

След почивката при далечен удар на Том Каръл топката се отби от гредата, а при добавката Джордан Аю (55) даде преднина на „лебедите”. Нейтън Дайър (80) подпечата успеха за домакините, след като бе изведен от Тами Ейбрахам и се разписа сам срещу вратаря на "кукумявките" Камерън Доусън.

На 1/4-финалите Суонзи ще играе срещу победителя от Тотнъм и Рочдейл.