Лестър постигна победа в първата си лятна контрола. "Лисиците" се наложиха над Уест Бромич със 7:6 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време). Двубоят между двата тима беше част традиционния турнир на Висшата лига, който се провежда в Китай.

Джей Родригес изведе напред "дроздовете" в 10-ата минута. Той се разписа с мощен шут от границата на наказателното поле. Само 14 минути по-късно Рияд Марез възстанови равенството. Звездата на "лисиците" напредна в половината на УБА и с премерен удар с левия крак реализира.

До края на мача не паднаха повече попадение и двата тима трябваше да излъчват победител след изпълнение на дузпи. При 11-метровите наказателни удари Сам Фийлд изпусна за "дроздовете" и Марк Олбрайтън донесе успеха за Лестър.

С тази победа тимът на Крейг Шекспир се класира за финала в надпреварата, където ще спори с победителя от мача между Ливърпул и Кристъл Палас.