Лестър обърна като гост втородивизионния Брентфорд с 3:1 и се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, където ще срещне Брайтън.

Тимът от Чемпиъншип поведе още в 6-ата минута. След центриране от корнер топката се отби в няколко играчи и стигна до Сьоренсен, който от близка дистанция я насочи в във вратата на „лисиците“.

Гостите направиха обрат за пет минути след почивката. В 46-ата минута Джеймс Мадисън се справи с двама защитници и пусна към Ченгис Юндер, който не остави шансове на вратаря на Брентфорд за 1:1. В 51-ата минута Тарик Фосу извърши нарушение, което доведе до дузпа за „лисиците“, а Юри Тиелеманс се разписа от бялата точка.

В 71-ата минута Джеймс Мадисън се разписа в четвърти пореден мач за Лестър и оформи крайния резултат. Харви Барнс отправи силен удар към вратата на Люк Даниелс, който се опита да улови топката, но Мадисън го изпревари и я насочи в мрежата.

В друг мач от 1/16-финалите Бърнли стигна до класически успех над Фулъм с 3:0. Джей Родригес се разписа в 31-ата и 71-ата минута, а Кевин Лонг оформи крайното 3:0 в 81-ата минута. В следващия етап Бърнли ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Борнемут и Кроули.