Лестър победи Нотингам с 4:0 в двубой между последните два тима на английската Висша лига и записа първи успех за сезона.

Мачът от 9-ия кръг на шампионата започна отлично за домакините, които създадоха две добри положения в първия четвърт час, но Киърън Дюсбъри-Хол и Джейми Варди не успяха да реализират.

Нотингам отговори с пропуск на Тайво Авонии в 22-ата минута, а само три по-късно резултатът бе открит с гол на Джеймс Медисън за Лестър (1:0). Само две минути след това Харви Барнс удвои резултата с удар от границата на наказателното поле.

Лестър тотално отчая съперника в 35-ата минута, в която Джеймс Медисън вкара втория си гол в мача за 3:0 с удар от фаул.

Четвърт час преди края Патсон Дака оформи крайното 4:0 след удар с пета след пас а героя за "лисиците" Джеймс Мадисън.

Така Лестър изпреварва Нотингам единствено по голова разлика, а двата тима са на дъното с по 4 точки.