Лестър завърши 1:1 при визитата си на Бърнли от 29-ия кръг във английската Висша лига. Матей Видра (4) вкара за домакините още в началото с мощен удар, а Келеши Ихеначо (34) изравни. След почивката "лисиците" бяха по-активни, но не успяха да стигнат до победата.

По-същото време последният Шефилд Юнайтед шокира с 1:0 гостуващия Астън Вила. Дейвид МакГолдрик (30) вкара гола за победата, а Фил Ягиелка от "остриетата" бе изгонен в 57-ата минута с директен червен картон, но въпреки това те спечелиха.

След тези резултати Лестър има 50 точки на трето място, а Бърнли е с 29 на 15-а позиция. Шефилд пък вече има 14 точки на дъното, само на 3 зад предпоследния Уест Бромич. Астън Вила остава девети с 39 пункта.