Лестър победи Нюкасъл с 2:1 като гост в двубой от 17-ия кръг на английската Висша лига, първи за двата отбора през 2021 година.

Първото полувреме приключи без голове, след като попадение на Джейми Варди в 13-ата минута беше отменено заради засада.

"Лисиците" поведоха десет минути след почивката с попадение на Джеймс Мадисън (1:0), а Юри Тилеманс удвои (2:0) с бомбен удар в левия ъгъл от границата на наказателното поле в 72-ата минута. Десет минути по-късно Анди Керъл върна интригата с гол отблизо за 2:1, но не се стигна до нищо повече в оставащите минути и резултатът остана непроменен.

Лестър зае третата позиция в класирането на точка зад лидерите Ливърпул и Манчестър Юнайтед, но и с мач повече.