Лидерът в Англия Челси нямаше затруднения при гостуването на Лестър и спечели с класическото 3:0 срещата от 12-ия кръг на Висшата лига. "Сините" от Лондон, които днес играха в жълто, дръпнаха на върха с 29 точки, а преследвачите Манчестър Сити и Уест Хям имат по 23 преди мачовете си от кръга.

"Лисиците" не успяха да се противопоставят на футболистите на Томас Тухел и са чак на 12-ото място в класирането с 15 точки.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 14-ата минута Антонио Рюдигер даде преднина на Челси, а в 28-ата Нголо Канте блесна с красив гол - 0:2. Класическата победа на гостите оформи Кристиан Пулишич, който наказа Каспер Шмайхел в 71-ата минута.

Челси можеше да спечели и още по-изразително, но три попадения на лондончани бяха отменени заради засади. Веднъж и гредата помогна на Шмайхел след удар на Бен Чилуел.

ЛЕСТЪР - ЧЕЛСИ 0:3
0:1 Антонио Рюдигер (14), 0:2 Нголо Канте (28), 0:3 Кристиан Пулишич (71)

ЛЕСТЪР: 1.Каспер Шмайхел (к), 18. Даниел Амартей, 6. Джони Еванс, 4. Чаглар Союнджу, 27. Тимоти Кастан, 42. Бубакари Сумаре, 25. Вилфред Ндиди, 11. Марк Олбрайтън, 37. Адемола Лукман (46 - 14. Келечи Ихеаначо), 9. Джейми Варди, 7. Харви Барнс (46 - 10. Джеймс Мадисън)
Мениджър: Брендън Роджърс

ЧЕЛСИ: 16. Едуард Менди, 2. Антонио Рюдигер, 6. Тиаго Силва, 14. Трево Чалоба, 21. Бен Чилуел, 5. Жоржиньо (к), 7. Нголо Канте, 24. Рийс Джеймс, 20. Калъм Хъдсън-Одой, 19. Мейсън Маунт, 29. Кай Хавертц
Мениджър: Томас Тухел