ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Арсенал и Нюкасъл завършиха при 0:0 в дербито на 19-ия кръг на английската Висша лига. "Артилеристите" загубиха първи точки у дома през сезона след седем поредни победи.

Двубоят започна с две опасни положения за домакините в първите десет минути, но Букайо Сака и Гранит Джака не успяха да открият резултата.

След това голови опасности липсваха, за да се стигне до края на първата част. Нюкасъл прати топката в наказателното поле след корнер. а Жоелингтон не успя да я насочи във вратата от добра позиция.

Втората част започна с пропуск на Фабиан Шер, който от добра позиция прати топката над вратата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Арсенал обаче си върна инициативата и започна да натиска съперника, но така и не стигаше до опасен удар.

Такъв отправи Габриел Мартинели в 80-ата минута с глава, но покрай лявата греда.

Минути преди края Еди Нкетия стреля много коварно в левия ъгъл на вратата на Нюкасъл, но вратарят на "свраките" се справи.

Секунди преди края играчите на "артилеристите" се нахвърлиха на рефера с претенции за дузпа за игра с ръка на съперников играч, но съдията даде знак играта да продължи.

Арсенал е лидер в класирането с 44 точки, следва Манчестър Сити с 36 и мач по-малко, а Нюкасъл е трети на точка зад "гражданите", но с два мача повече.