Арсенал загуби у дома от Лестър с 0:1 в един от най-интригуващите сблъсъци от шестия кръг на английската Висша лига.

„Артилеристите“ доминираха през първата част и имаха повече голови положения, а Александър Лаказет дори се разписа в 4-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада на Обамеянг. До края на полувремето пропуски направиха Сака и Лаказет.

След почивката Каспер Шмайхел показа класата си и спаси удар от воле на Ектор Белерин, а „лисиците“ дочакаха своя момент малко преди края. В 80-ата минута влезлият като резерва Ченгиз Юндер бе изведен по чудесен начин, след което намери Джейми Варди съвсем сам от лявата страна на атаката и нападателят вкара красив гол, с който донесе трите точки на гостите.

В добавеното време на мача Варди можеше да отбележи  втори гол, но Бернд Лено спаси удара.

Така Лестър влезе в топ 4 с актив от 12 точки, докато Арсенал е на 10-ата позиция с 9.