Шампионът на Англия Ливърпул започна с драматичен успех защитата на титлата си - 4:3 срещу завърналия се в елита Лийдс. Победното попадение за "мърсисайдци" вкара Мохамед Салах от дузпа в 88-ата минута. Египтянинът блесна с хеттрик в срещата на "Анфийлд", а точен за тима на Юрген Клоп беше и Върджил ван Дайк.

Воденият от Марсело Биелса Лийдс, който се завърна във Висшата лига след 16-годишно отсъствие, на три пъти изравняваше резултата, но в крайна сметка си тръгна с празни ръце.

Още в началото на двубоя стана ясно, че ни очаква спектакъл. В 4-ата минута Робин Кох игра с ръка в наказателното поле на Лийдс, а Салах вкара отсъдената дузпа за 1:0. Малко след това попадение на гостите не беше зачетено заради засада, но пък изравняването не закъсня. Лийдс направи 1:1 в 12-ата минута, когато Джак Харисън прониза Алисон.

Ливърпул поведе отново в 20-ата минута. Андрю Робъртсън центрира от корнер, а Ван Дайк надскочи всички и с глава отбеляза за 2:1.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Шампионът в Чемпиъншип изравни в 30-ата, когато Патрик Бамфорд бе точен - 2:2. Само три минути след това Салах се възползва от рикоширала топка, за да я прати с мощен изстрел във вратата на Лийдс - 3:2.

През второто полувреме гостите не се отказаха и в 66-ата минута се стигна до трето израняване на резултата. Елдер Коща изведе Матеуш Клих в наказателното поле на Ливърпул, а полският халф се разписа за 3:3.

До края "мърсисайдци" доминираха. Гол на Ван Дайк не бе зачетен заради нарушение, а малко след това Роберто Фирмино пропусна отличен шанс.

В 87-ата минута обаче рекордното попълнение на Лийдс Родриго се превърна в грешник, фаулирайки в наказателното поле Фабиньо. Зад топката отново застана Салах, който донесе драматичната победа на Ливърпул с 4:3.

ЛИВЪРПУЛ - ЛИЙДС 4:3
1:0 Мохамед Салах (4-дузпа), 1:1 Джак Харисън (12), 2:1 Върджил ван Дайк (20), 2:2  Патрик Бамфорд (30), 3:2 Moхамед Салах (33), 3:3 Матеуш Клих (66), 4:3 Мохамед Салах (88-дузпа)