Ливърпул победи с 3:1 Манчестър Сити и спечели "Къмюнити Шийлд". Интригуващият спор се проведе на "Кинг Пауър стейдиъм" в Лестър. Както е известно, за трофея спорят носителят на ФА Къп и шампионът на Англия.

"Мърсисайдци" за първи път успяха да спечелят тази купа под ръководството на Юрген Клоп. Последният триумф на Ливърпул за "Къмюнити Шийлд" датираше от 2006 г.

Новите нападатели на двата гранда Ерлинг Холанд и Дарвин Нунес записаха официалните си дебюти днес. Норвежецът бе титуляр за Сити и направи два пропуска, а уругваецът влезе като резерва за "мърсисайдци", изработи дузпа и се разписа в края.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Трент Александър-Арнолд откри резултата в 21-ата минута за Ливърпул, а влезлият като резерва Хулиан Алварес изравни в 70-ата минута.

Седем минути преди края Мохамед Салах се разписа от дузпа и "мърсисайдци" отново поведоха. В добавеното време и Дарвин Нунес се разписа, подпечатвайки победата - 3:1.

Припомняме, че Ливърпул купи 23-годишния уругваец от Бенфика за 75 милиона евро, а с различните заложени клаузи като бонуси крайната цена може да достигне до рекордните за английския клуб 100 милиона евро. Нунес е считан за най-скъпата покупка на "червените", като досега те най-много са дали за Върджил ван Дайк - 84,65 млн. евро.

Двубоят на "Кинг Пауър стейдиъм" започна по-добре за избраниците на Клоп, които поведоха в 21-ата минута. Трент Александър-Арнолд стреля извън наказателното поле, топката рикошира в главата на Нейтън Аке и влетя в мрежата на Едерсон - 1:0.

Малко след това Кевин де Бройне можеше да изравни, но пропусна от добра позиция. "Гражданите" продължиха търсят изравнителен гол и успяха да направят 1:1 в 70-ата минута. Новото попълнение Хулиан Алварес вкара след карамбол между Фил Фодън и вратаря Адриан.

Няколко минути преди това новата перла на Ливърпул Дарвин Нунес пропусна очи в очи с Едерсон, но уругваецът успя да се реваншира след това. В 81-ата минута негов удар с глава бе спрян от Рубен Диаш с ръка в наказателното поле и съдията Крейг Поусън отсъди дузпа, която Мохамед Салах вкара за 2:1.

В добавеното време отлична бърза атака на Ливърпул завърши с трети гол, който Нунес отбеляза с глава, а при радостта си след попадението свали фланелката си и показа мускули.

Новата звезда в атаката на Манчестър Сити Ерлинг Холанд също можеше да се разпише в самия край на добавените седем минути, но на празна врата нацели напречната греда.

ЛИВЪРПУЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:1
1:0 Трент Александър-Арнолд (21), 1:1 Хулиан Алварес (70), 2:1 Мохамед Салах (84-дузпа), 3:1 Дарвин Нунес (90+4)

ЛИВЪРПУЛ: Адриан, Робъртсън, Ван Дайк, Матип, Александър-Арнолд (74-Милнър), Фабиньо, Хендерсън (73-Харви Елиът), Тиаго Алкантара (85-Наби Кейта), Диас (90-Фабио Карвальо), Салах (90+5-Къртис Джоунс), Фирмино (59-Дарвин Нунес)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Кансело, Аке, Диаш, Уокър, Родри, Бернардо Силва, Де Бройне (73-Гюндоган), Марез (58-Алварес), Грийлиш (58-Фодън), Холанд