Евертън и Ливърпул завършиха при 0:0 в двубой от шестия кръг на английската Висша лига.

Мачът предложи много емоции и пред двете врати, като гредите на няколко пъти спасяваха градските съперници. Евертън можеше да открие в 33-ата минута, но Том Дейвис удари левия страничен стълб.

Десет минути по-късно Дарвин Нунес разтресе напречната греда на Евертън със силен удар от около 10 метра. Секунди по-късно Луис Диас също прати топката в гредата на вратата на домакините.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

През втората част двамата вратари се превърнаха в герой, като спасиха няколко опасности. Евертън стигна до гол в 69-ата минута, но попадението на Конър Коуди бе отменено заради засада.

Минути преди края Роберто Фирмино от Ливърпул пропусна едно от най-чистите положения в мача, но Пикфорд спаси. В продължението и Мохамед Салах пропиля страхотен шанс пред вратата на домакините, но стреля в тялото на съперник. Минута по-късно египтянинът удари гредата и пропусна още едно добро положение.

Ливърпул е на пета позиция с 9 точки, на 6 зад лидера Арсенал. Евертън пък е на 14-а позиция с едва 4 точки.