Ливърпул записа победа с 2:0 над Уулвърхямптън в последния мач под ръководството на мениджъра си Юрген Клоп.

Преди началото на двубоя германецът бе посрещат от стотици фенове пред "Анфилд", който скандирана името му, а това се случи и по време на срещата с "вълците". Феновете направиха специална хореография с името на мениджъра на фона на химна на клуба You'll Never Walk Alone. След края на срещата Клоп се сбогува емоционално в всеки един от играчите си.

Ливърпул започна много надъхано и пропусна няколко положения в първата половина на първата част, дело на Върджил ван Дайк, Луис Диас и Коди Гакпо.

Уулвърхямптън остана с човек по-малко след директен червен картон на Нелсон Семедо в 28-ата минута.

Мърсисайдци удариха съперника два пъти за шест минути, В 34-ата Алексис Макалистър се разписа отблизо с глава за 1:0, а в 40-ата Джаръл Куанса засече отскочила топката за 2:0.

В продължението Мохамед Салах пропусна на два пъти, а гол на Алексис Макалистър в началото на втората част беше отменен заради това, че топката напусна играта в изграждането на атаката.

В следващите минути Салах. Елиът и Макалистър пропуснаха да добавят още голове към сметката на Ливърпул.

Минути преди края и попадение на Уулвърхямптън не беше зачетено заради засада.

Ливърпул приключва сезона на трето място с 82 точки - на 7 зад втория Арсенал и на 14 пред четвъртия Астън Вила.