Ливърпул не се дава на лидера във Висшата лига Манчестър Сити, след като записа нов успех в английското първенство и запази разликата от 2 точки между двата тима. Днес мърсисайдци надвиха като гост коравия Уотфорд с 3:0, като Мохамед Салах откри в 67-ата минута, Трент Александър-Арнолд удвои след красив гол от пряк свободен удар 9 минути по-късно, а Фирмино оформи крайния резултат в 89-ата минута.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Срещата започна изненадващо на доста ниско темпо, но това не попречи на Уотфорд да вкара още във втората минута. Жерар Деулофеу отбеляза, но попадението бе отменено правилно заради засада.

Чак в края на първата част Ливърпул стигна до първата си по-сериозна ситуация, като тя се откри пред Салах, който обаче бе спрян от Бен Фостър.

Второто полувреме също започна доста мудно, но въпреки това мърсисайдци стигнаха до страхотно положение, след което Фирмино нацели левия страничен стълб.

Ливърпул се активизира в следващите минути и логичното се случи - Садио Мане получи страхотен пас отляво и на свой ред пусна прострелно центриране в наказателното поле, което бе засечено във вратата на Бен Фостър от Мохамед Салах - 1:0.

Само 9 минути по-късно гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар, след които младият краен бранител Трент Александър-Арнолд отбеляза зрелищен гол за 2:0.

Уотфорд опита да върне поне един от головете пасив, което доведе до добра атака, при която Хендерсън получи втори жълт картон след фаул и съответно бе изгонен от съдията.

До края, с десет души на терена, Ливърпул не изпита кой знае колко трудности да запази преднината си, а напротив - отбеляза нов гол. Негов автор бе Роберто Фирмино, който отбеляза с глава след спасен изстрел на Садио Мане.

Така мърсисайдци остават на второто място, като изостават на две от лидера Манчестър Сити, който по същото време се справи с Уест Хям с 4:0. Третият Челси (28 точки) и четвъртият Тотнъм (27 точки) пък играят помежду си по-късно днес. Уотфорд от своя страна остава 9-и с 20 пункта от 13 срещи.