Ливърпул отвя у дома Лийдс с 6:0 в отложен мач от 19-ия кръг на английската Висша лига и се доближи само на 3 точки от лидера и защитаващ титлата си от миналия сезон Манчестър Сити.

Играчите на Юрген Клоп доминираха през цялото време и поведоха след четвърт час игра с гол на един от обичайните заподозрени Мохамед Салах (15-дузпа), който след това асистира на Жоел Матип (30) за 2:0. Малко след това Салах (35-дузпа) отново бе точен от бялата точка.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Гостите не намериха сили за почетен гол и през втората част, а инкасираха още три попадения. Садио Мане (80, 90) вкара два гола, като за първия му подаде Джордан Хендерсън, а в добавеното време Върджил ван Дайк (90+3) оформи крайния резултат след пас на Андрю Робъртсън.

Така Ливърпул записа девета поредна победа във всички турнири и събра 60 точки на втората позиция в английския елит. Воденият от Марсело Биелса тим на Лийдс остава 15-и с 23 точки.