Ливърпул победи Уест Хям с 3:1 в среща от шестия кръг на английската Висша лига и записа петия си пореден успех в първенството.

Началото на срещата се забави с няколко минути заради проблем с техническото оборудване на съдията, но това не повлия на шоуто на "Анфилд".

Мохамед Салах поведе мърсисайдци в резултата след 16 минути от дузпа, но Джаръд Боуен изравни в 42-ата след грешка в отбрана за домакините.

През второто полувреме обаче „червените“ успяха да си вземат трите точки след попадения на Дарвин Нунес и Диого Жота, след като уругваецът преди гола си да се „отличи“ с огромен пропуск при резултат 1:1.

Успехът изпрати отбора, ръководен от Юрген Клоп, на второто място във временното класиране с 16 точки, две по-малко от лидера Манчестър Сити (18). Уест Хям остана на седмото място с 10 точки.