Шампионът на Англия Ливърпул отчете рекордни приходи от 703 милиона паунда за шампионския сезон във Висшата лига, завършил през май 2025 г. Спечелената титла през миналия сезон даде финансова инжекция на "мърсисайдци" във финансовия отчет.

Ливърпул, който в класацията на "Делойт" е с най-високи приходи от английските клубове, излиза на печалба от 8 милиона паунда след данъци. 

Приходите от телевизионни права са скочили с 60 милиона паунда до 264 милиона. Финансовите постъпления от дните с мачове бележат ръст от 14 милиона паунда, а в перо "маркетинг" скокът е с 15 милиона спрямо предходния сезон. Административните разходи на мърсисайдци също са скочили с 57 милиона паунда.

През лятото "червените" похарчиха близо 500 милиона паунда за нови футболисти, което беше рекорд за клуба. Над четвърт милиард бяха дадени само за централния нападател на Нюкасъл - Александър Исак, и звездата на Байер (Леверкузен) Флориан Вирц.

Най-добре от летните покупки на Ливърпул се представя централният нападател Уго Екитике, който вкара 10 попадения и даде 2 асистенции във Висшата лига до момента.