Ливърпул победи Нотингам Форест с 3:0 в мач от 10-ия кръг на Висшата лига.

Диого Жота даде преднина на мърсисайдци в 31-ата минута. Пет минути след това Дарвин Нунес удвои.

Третият гол дойде във второто полувреме и бе дело на Мохамед Салах. Така Ливърпул грабна трите точки на "Анфийлд" и временно се изкачи на третото място в английското първенство.

Ливърпул откри резултата в 31-ата минута след контраатака. Удар на Нунес бе избит, топката попадна в свободния Жота, който я прати в опразнената врата за 1:0.

Пет минути след това домакините стигнаха до нов гол. Нунес бе изведен от Собослай и не сбърка за 2:0.

Резултатът стана класически в 77-ата минута, след грешка на вратаря на Нотингам Мат Търнър. Той не успя да изчисти топката и Мохамед Салах се разписа за 3:0.

В продължението Коди Гакпо вкара четвърти гол след остър пас на Харви Елиът отдясно, но попадението бе отменено заради засада.

Ливърпул се изкачи на третата позиция в класирането с 23 точки, докато Нотингам е 16-и с 10.