Ливърпул се класира за 4-ия кръг на ФА Къп след резонна победа с 4:1 над Астън Вила при гостуването си от 3-ия кръг на надпреварата. Бирмингамци бяха с изцяло в състав до 23 годишна възраст, тъй като първият отбор бе ударен от коронавирус.

"Мърсисайдци" подходиха лежерно предвид ситуацията със съперника, вкараха ранен гол, но след това допуснаха изравняване. Още в 4-та минута Сане засече центриране в наказателното поле и изведе отбора си напред. В 41-та Луи Бари навлезе в наказателното поле на Ливърпул след отличен рейд, преодоля и Келер и прати топката в мрежата му за 1:1.

След почивката Ливърпул се събуди, а гол на Салах бе отменен заради засада. В 60-та минута обаче Вайналдум реализира с отличен удар от границата на наказателното поле.

Само три минути след това Мане удвои авансът на гостите, след като отново засече отлично центриране и отбеляза с глава.  В 65-та резултатът набъбна до 4:1. Мохамед Салах получи отличен пас от Шакири и с бомбен изстрел разстреля стража на Вила.

До края Ливърпул пощади младите момчета от Бирмингам и не вкара нови попадения.