След две поредни загуби във всички турнири Ливърпул спечели с класиката 3:0 при визитата си на новака този сезон Хъдърсфийлд в среща от 25-ия кръг на английската Висша лига и се утвърди на четвъртото място във временното класиране. При успех с още един гол повече мърсисайдци дори щяха да изместят Челси от третата позиция.

Роберто Фирмино направи два сериозни пропуска за гостите в началните минути, а удар на Лоран Депоатър от домакините бе отразен от вратаря Лорис Кариус. Емре Джан (26) с моще удар все пак материализира превъзходството на мърсисайдци, а в добавеното време на първата част Роберто Фирмино (45+1) се разписа о тмалък ъгъл след пас на Садио Мане и удвои аванса им.

През втората част Мане, Фирмино и Мохамед Салах от гостуте направиха пропуски. В 77-ата минута Емре Джан бе фаулиран в наказателното поле на домакините и Мохамед Салах (78-дузпа) оформи крайния резултат с 20-ия си гол за сезона.

След 14-ия си успех през тази кампания Ливърпул е четвърти с 50 точки. Хъдърсфийлд записа 13-а загуба и остава 14-и с 24 точки преди останалите срещи от кръга.