Ливърпул с 3:0 у дома срещу Брентфорд в мач от 12-ия кръг на Висшата лига.

Дарвин Нунес вкара два гола за мърсисайдци в 22-ата и 27-ата минута, но попаденията му бяха отменени заради засада.

Първото редовно попадение за Ливърпул дойде в 39-ата минута. Нунес подаде на Мохамед Салах, който се разписа за 1:0.

"Червените" продължиха да нападат и решиха всичко след почивката. В 62-рата минута Собослай центрира към Салах, египтянинът скочи високо и с глава реализира за 2:0.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Ливърпул вкара трети гол. Константинос Цимикас намери Диого Жота и португалецът не пропусна да се разпише, за да оформи крайния резултат (3:0).

Ливърпул е на втора позиция с равен брой точки, но мач повече от лидера Манчестър Сити и по-добра голова разлика от третия Арсенал. Брентфорд е десети с 16 точки.