Ливърпул записа домакинска победа над Съндърланд с 2:0 в среща от 13-ия кръг на английската Висша лига и поведе във временното класиране преди лондонското дерби между Челси и Тотнъм.

Мърсисайдци имаха сериозни затруднения със създаването на голови положения през първата част, а „черните котки” на няколко пъти застрашиха вратата на Лорис Кариус, който в 18-ата минута спря излезлия сам срещу него Стивън Пиенаар.

В 34-ата минута Филипе Коутиньо бе изнесен на носилка заради проблем с глезена след сблъсък с Дидие Н'Донг, а на негово място в игра се появи Дивок Ориги. Малко след това Хендерсън центрира от фаул, а Ловрен бе оставен напълно непокрит, но ударът на хърватина не бе точен.

След почивката играчите на Юрген Клоп доминираха и успокоението за феновете на „Анфийлд” дойде в 75-ата минута, когато влезлият като резерва Дивок Ориги се разписа след пас на Хендерсън. До края на мача гостите не успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха без точки от града на Бийтълс. В последната 90-а минута пък Джеймс Милнър оформи крайното 2:0 след точно изпълнена дузпа, отсъдена за фаул срещу Садио Мане.

С успеха си Ливърпул събра 30 точки и заради по-добрата си голова разлика от Манчестър Сито временно оглави класирането преди мача на Челси срещу градския му съперник Тотнъм. Съндърланд е на дъното само с 8 точки.