Ливърпул победи Фулъм с 3:1 като гост в среща от 34-ия кръг на английската Висша лига и записа едва втори успех в последните си пет мача.

Тимът на Юрген Клоп откри резултата след половин час игра след пряк свободен удар на Трент Александър-Арнолд (1:0).

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

В добавеното време на първата част Фулъм изравни. След рикошет топката стигна до Тимоти Кастан, а той с удар в долния десен ъгъл не остави шансове на стража на гостите.

В 53-ата минута Ливърпул възстанови преднината си. Харви Елиът намери Райън Гравенберх на границата на наказателното поле, а той с технично изпълнение в левия ъгъл преодоля Лено (2:1).

Четвърт час преди края Жота вкара трети гол за "червените". Той бе изведен от Коди Гакпо, напредна, и стреля по диагонала с левия крак. Лено не се намеси добре и топката се озова в мрежата.

С победата "червените" събраха 74 точки и се изравниха с лидера Арсенал, който обаче е с по-добра голова разлика. Манчестър Сити е трети, на една точка зад двата отбора, но и с мач по-малко.