Лийдс с Илия Груев в състава си загуби с 0:1 домакинството си на Блекбърн и остана без победа в трети пореден мач в Чемпиъншип. Двубоят бе от 43-ия кръг.

23-годишният български национал отново игра силно, като беше на терена от първата до 68-ата минута, когато бе заменен.

Лийдс беше попарен в 83-ата минута, когато Сами Шмодикс реализира и донесе победата на Блекбърн.

Йоркширци не съумяха да се възползват от възможността поне временно да се изкачат на върха в класирането. Поражението значително намали шансовете им за директно класиране във Висшата лига. В момента Лийдс е трети с 87 точки. На първите две позиции са Лестън и Ипсуич с по 88, но и с мач по-малко от тима на Илия Груев.

Блекбърн пък направи важна крачка към спасението си и се изкачи на 16-ото място с 49 т.