Лийдс надви у дома Норич с 1:0 в мач от 29-ия кръг на английската Чемпиъншип и се утвърди на четвъртата позиция във временното класиране.

Българският национал Илия Груев-младши игра цял мач за домакините. Той имаше 68 докосвания до топката, като се отчете с страхотна успеваемост на подаванията от 95%, след като направи 58 успешни от общо 61 подавания. Груев-младши направи 3 успешни шпагата в хода на двубоя, като успя да се справи в три единоборства от общо шест, в които участва и успя да спечели единствената си борба за висока топка в мача.

Домакините стигнаха до трите точки с гол в 16-ата минута на Патрик Бамфорд с глава след центриране на уелския национал Даниел Джеймс.

След успеха си Лийдс е четвърти с 57 точки и една по-малко от третия Саутхемптън. Тимът на Илия Груев е само на 2 точки от второто място, което дава право да директна промоция във Висшата лига, където в момента се намира Ипсуич Таун. След загубата си пък "канарчетата" са осми със своите 41 точки.