Отличното представяне на Лийдс след завръщането във Висшата лига продължава. Тимът на Марсело Биелса не се даде на Манчестър Сити и срещата помежду им завърши при резултат 1:1.

"Гражданите" на Гуардиола поведоха в резултата чрез Рахийм Стърлинг в 17-ата минута. Бързоногият играч навлезе в наказателното поле, на върза защитата на Лийдс и вкара за 1:0 с диагонален удар.

В 59-ата минута след центриране от корнер Едерсон не успя да избие добре, получи се разбъркване, при което най-съобразителен бе Родриго, който изравни резултата, вкарвайки от близка дистанция в опразнената врата.

До края на мача и двата отбора имаха шансове да вкарат, но резултатът остана непроменен.

Манчестър Сити явно изживява криза и има 4 спечелени точки в последните си три двубоя. Активът на Лийдс, който е на пета позиция, е 10 точки.