Лийдс е големият победител в битката на дъното на английската Висшата лига и през следващия сезон ще бъде част от елита след успех с 2:1 над Брентфорд и загуба на Бърнли с 1:2 от Нюкасъл.

"Свраките" удариха рамо на Лийдс и победиха с 1:0 над прекия му конкурент за оцеляване Бърнли с гол на Уилсън в 20-ата минута.

След час игра всичко около битката на дъното започна да се изяснява, защото Уилсън вкара втори гол за Нюкасъл, а малко по-рано Лийдс поведе на Брентфорд с 1:0 с гол на Рафиня.

Бърнли върна надеждите си за оцеляване с гол за 1:2 срещу Нюкасъл с попадение на Корне в 69-ата минута, но няма сили за повече и не успя да избегне загубата и изпадането.

Лийдс пък потрепери след изравнителен гол на Брентфорд в 78-ата минута, но в продължението успя да стигне до победа с 2:1 като гост.

Освен Бърнли, в по-долната дивизия Чемпиъншип изпадат още Уотфорд и Норич.