Тотнъм победи Лестър с 3:2 като гост в среща от 17-ия кръг на английската Висша лига.

"Шпорите" губеха до 95-ата минута, но успяха да продължат серията от 9 мача без загуба и се доближиха до зоната, даваща право на участие в евротурнирите.

Патсон Дака откри за Лестър в 24-ата минута (1:0), а Хари Кейн изравни за Тотнъм в 38-ата (1:1). "Лисиците" поведоха четвърт час преди края, когато Джеймс Медисън се разписа за 2:1.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Резултатът се запази до 95-ата минута, когато Стивън Бергвайн изравни, а минута по-късно отново той донесе победата на Тотнъм. Нидерландецът първо се възползва от пас в наказателното поле, оставил го сам срещу вратаря (2:2), а минута по-късно Хари Кейн му подаде при контраатака за крайното 3:2.

Тотнъм вече е в зоната на евротурнирите с 36 точки, докато Лестър е 10-и с 25.