Нападателят на Евертън Ромелу Лукаку прекъсна головата си суша и с хеттрик през второто полувреме донесе победата за Евертън като гост над Съндърланд с 3:0 в мач от 4-ия кръг на Висшата лига. Той не се беше разписвал в последните си 11 мача във Висшата лига, а в тази среща можеше да отбележи още, но след негов удар топката срещна гредата.

Първото полувреме завърши без отбелязан гол, като Лукаку за гостите и Джърмейн Дефо за Съндърланд се отличиха с пропуски в началото на срещата.

През втората част Лукаку даде преднина за ливърпулци, след като се извиси над защитата на домакините в 60-ата минута и с глава от дузпата засече центриране на Идриса Гей.

Той разтресе и страничната греда в 63-ата минута, благодарение и на добрата намеса на вратаря.

В 68-ата минута Лукаку удвои след като без подготовка от границата на наказателното поле изпрати топката в дясната сглобка.

Нападателят на Евертън записа хеттрик в 71-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря на гостите и технично пусна топката към десния му ъгъл.

С победата Евертън се изкачи на трето място в класирането с 10 точки, колкото има и вторият Челси.

Съндърланд е на предпоследното 19-о място с 1 точка.