Лутън победи Съндърланд с 2:0 в реванш от плейофите в Чемпиънпшип и след 1:2 в първата среща е на крачка от завръщане в елита.

Габриел Ошо откри резултата в 10-ата минута, а в 43-ата Том Локиър вкара втория и оказал се решаващ гол за домакините.

Защитата на Съндърланд показа колебания при статичните положения пред вратата на Антъни Патерсън. Така се стигна и до откриващото попадение, дело на Ошо. Ранният гол смути “черните котки”, макар през редовния сезон те да бяха четвъртият най-силен гост в дивизията.

Публиката на “Кенилуърт Роуд” стана на крака за втори път малко преди почивката. Тогава Локиър засече с глава центриране на Джордан Кларк и изведе Лутън напред в общия резултат.

Утре е реваншът в другия полуфинал между между Мидълзбро и Ковънтри (0:0 в първата среща).