Борещият се за оцеляване Лутън загуби катастрофално у дома от Брентфорд с 1:5 в мач от 34-ия кръг на английската Висша лига.

Гостите бяха пълни господари на терена и поведоха с гол на Йоан Уиса (24, 45+1), които и удвои аванса им в добавеното време на първата част.

След почивката ямаецът Етан Пинок (62) направи разликата класическа, а Кийн Люис-Потър (64) и Кевин Шаде (86) се разписаха по веднъж за "пчеличките", които се изкачиха на 14-ата позиция с 35 точки. "Шапкарите" вкараха почетен гол чрез Люк Бери (90+2) в добавеното време, но остават на 18-о място в опасната зона с 25 пункта.

В същото време опашкарят Шефилд Юнайтед отстъпи у дома на предпоследнияи Бърнли с 1:4. Якуб Бруун Ларсен (38) и Лоренц Асиньон (40) дадоха комфортна преднина на гостите, а малко след почивката Густаво Хамер (52) намали на 1:2. Лайл Фостър (58) и Йоан Берг Гудмундсон (71) подпечатаха трите точки за Бърнли, който остава 19-и с 23 точки, но вече е на 2 зад Лутън и на 3 от спасителната 17-а позиция, на която е Нотингам. "Остриетата" са твърдо на дъното с 16 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!