Манчестър Сити постигна неочаквано труден успех с 3:1 над японския Йокохама Маринърс. Двубоят бе последен за "гражданите" преди битката с Ливърпул за трофея "Къмюнити Шийлд" на 4 август (17:00 часа).

В днешната среща, която бе доста равностойна, се разписаха Кевин де Бройне, Рахийм Стърлинг, както и младокът Нмеча.

"Гражданите" взеха ранна преднина с хубав гол в 18-ата минута на Де Бройне, възползвал се от пас на Бернардо Силва.

Последва силен отговор от домакините и те възстановиха равенството в 23-ата минута, когато Кейта Ендо шокира шампиона на Англия. След няколко блокирани удара, японецът се оказа най-съобразителен и отбеляза.

Следващите минути бяха доста силни за момчетата на Пеп Гуардиола, но на контраатака домакините също се отчитаха с доста сериозни положения.

В 40-ата минута Стърлинг бе изведен сам срещу вратаря на Йокохама и безпроблемно вкара за 2:1.

Второто полувреме домакините изравниха тотално силите и имаха немалко ситуации за гол, но до такъв така и не стигнаха.

Всичко в двубоя бе решено в добавеното време, когато младокът Нмеча оформи крайното 3:1 в полза на Сити.

Така шампионът на Англия ще се завърне в Англия, където на 4 август ще спори с Ливърпул за "Къмюнити Шийлд".