Лидерът Манчестър Сити спечели с 2:1 при визитата си на Астън Вила в среща от 32-ия кръг на английската Висша лига и направи нова крачка към шампионската титла.

Шотландецът Джон МакГин (1) се разписа още в първите секунди и даде изненадващ аванс на домакините, но „гражданите“ стигнаха до обрат още до почивката. Фил Фодън (22) изравни, а Родри (40) вкара за 1:2, като асистенциите и за двете попадения бяха дело на Бернардо Силва. В 44-ата минута Джон Стоунс бе изгонен с директен червен картон и гостите останаха в намален състав.

След почивката в 57-ата минута Мати Кеш от Вила си изкара втори жълт и червен картон, за да завърши и тимът от Бирмингам с десетима футболисти на терена. До края на мача играчите на Хосеп Гуардиола доминираха, но нито те, нито домакините успяха да стигнат до нов гол и резултатът остана непроменен.

С успеха си Манчестър Сити събра 77 точки на върха и има 11 аванс пред Манчестър Юнайтед, но е и с мач повече. Астън Вила заема 11-а позиция с 44 пункта.