Манчестър Сити се развилня у дома и разби Бърнли с 5:0 в мач от десетия кръг на английската Висша лига.

Играчите на Хосеп Гуардиола доминираха от самото начало и поведоха комфортно с две попадения на Рияд Марез (6, 22), възползвал се от асистенции на Де Бройне и Уолкър. Още до почивката разликата стана класическа, след като Бенжамен Менди (41) също опъна мрежата на гостите след втори голов пас в срещата на Де Бройне.

През втората част Феран Торес (66) се разписа след подаване на Габриел Жезус, а малко след това Рияд Марез (69) оформи своя хеттрик и крайния резултат далеч преди последния съдийски сигнал. Бърнли така и не успя да реализира някое от положенията си. В добавеното време на мача Кевин де Бройне отправи мощен шут и топката се отби от страничната греда.

След успеха си „гражданите“ събраха 15 точки на осмата позиция и изпревариха с 2 градския си съперник Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко. Бърнли е 17-и със само 5 точки.

ВИСША ЛИГА - 10 КРЪГ

27 ноември 2020 г. (петък), 22:00 часа
Кристъл Палас - Нюкасъл 0:2
0:1 Калъм Уилсън (88), 0:2 Жоелинтон (90)

28 ноември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Брайтън - Ливърпул 1:1
0:1 Диего Жота (60), 1:1 Паскал Грос (90+3-дузпа)

28 ноември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Манчестър Сити - Бърнли 5:0
1:0 Рияд Марез (6), 2:0 Рияд Марез (22), 3:0 Бенжамен Менди (41), 4:0 Феран Торес (66), 5:0 Рияд Марез (69)

28 ноември 2020 г. (събота), 19:30 часа