Манчестър Сити спечели убедително с 4:0 при визитата си на борещия се за оцеляване в елита Уотфорд в мач от предпоследния 37-и кръг на английската Висша лига.

Няколко дни след отпадането си от Арсенал (0:2) на „Уембли“ в полуфинал на турнира ФА Къп играчите на Хосеп Гуардиола се развихриха срещу „стършелите“ и ги отвяха.

Рахийм Стърлинг (31, 40) вкара два гола за „гражданите“ през първата част, като за първото попадение му асистира Кайл Уолкър, а при втория гол направи добавка при изпусната от него дузпа.

След почивката в рамките на само три минути Фил Фодън (63) и Аймерик Лапорт (66) затвърдиха превъзходството на гостите, а водените от временния наставник Хейдън Мулинс футболисти не намериха сили дори за почетен гол.

С тази победа Манчестър Сити събра 78 точки на втората позиция. Уотфорд е на спасителното 17-о място с 34 точки и на 3 пред Астън Вила, който приема тази вечер Арсенал.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА – 37 ПРЕДПОСЛЕДЕН КРЪГ

На 18 юли (събота)
Норич – Бърнли 0:2

0:1 Крис Ууд (45+5), 0:2 Бен Годфрей (80-автогол)

На 19 юли (неделя)
Борнемут – Саутхемптън 0:2

0:1 Дани Ингс (41), 0:2 Че Адамс (90+8)

Тотнъм – Лестър 3:0
1:0 Хьон Мин Сон (6), 2:0 Хари Кейн (37), 3:0 Хари Кейн (40)

На 20 юли (понеделник)
Брайтън – Нюкасъл 0:0

Шефилд Юнайтед – Евертън 0:1
0:1 Ричарлисон (46)

Уулвърхемптън – Кристъл Палас 2:0
1:0 Даниел Поденс (41), 2:0 Джони Кастро (68)

На 21 юли (вторник)
Уотфорд – Манчестър Сити 0:4
0:1 Рахийм Стърлинг (31), 0:2 Рахийм Стърлинг (40), 0:3 Фил Фодън (63), 0:4 Аймерик Лапорт (66)

22:15 часа Астън Вила – Арсенал