Манчестър Юнайтед зарадва феновете си и след 6:0 при визитата на третодивизионния Транмиър се класира за 1/8-финалите на турнира ФА Къп - Купата на Англия.

Футболистите на Оле Гунар Солскяер водеха с пет гола още след първата част на ужасния терен на стадион „Прентън Парк“.

Хари Магуайър (10) откри резултата с първия си гол за клуба от пристигането си миналото лято, а асистенцията бе на Виктор Линдельоф. Диего Далот (13), Джеси Лингард (16), Фил Джоунс (41) и Антони Марсиал (45) също се разписаха до почивката. Подаванията за тези попадения бяха поселдователно на Марсиал, Магуайър, Перейра и Шоу.

През второто полувреме „червените дяволи“ намалиха темпото и реализираха само още един гол, дело на Мейсън Грийнууд (56-дузпа). До края на мача домакините така и не намериха сили да отвърнат на удара поне с почетен гол и отпаднаха от надпреварата.