Манчестър Юнайтед разби у дома Борнемут с 5:2 в страхотен спектакъл от 33-ия кръг на английската Висша лига и излезе на мечтаната четвърта позиция във временното класиране, даваща право на участие в Шампионската лига.

„Черешките“ изненадващо поведоха с гол на Жуниор Станислас (15) след асистенция на Джошуа Кинг, но още преди почивката „червените дяволи“ направиха пълен обрат и поведоха с комфортен аванс. Мейсън Грийнууд (29) изравни след пас на Бруно Фернандеш, а Маркъс Рашфорд (35-дузпа) се разписа за 2:1 от бялата точка, посочена от съдията за игра с ръка на Смит. В самия край на първата част Антони Марсиал (45+2) вкара след нова асистенция на Бруно Фернандеш за 3:1.

Скоро след почивката Джошуа Кинг (52-дузпа) бе точен за 3:2, а наказателният удар бе за игра с ръка на Ерик Байи и потвърждение на ситуацията от ВАР. Юнайтед обаче бързо възстанови аванса си от два гола чрез втори на Мейсън Грийнууд (54) в тази среща след подаване на Неманя Матич. Бруно Фернандеш (59) пък заби пети гол във вратата на гостите, които до края на мача не намериха сили за трето попадение.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 65-ата минута Рашфорд вкара шести гол, след като засече подаване на Уан-Бисака отдясно, но той попадението не бе признато заради засада, макар че ситуацията бе доста тънка и линиите, които бяха начертани от ВАР, не доказаха на 100%, че такава има.

До края на мача Люк Шоу, Одион Игало, Пол Погба и Фред пропуснаха да направят победата на Юнайтед още по-изразителна. Добрите намеси на Рамсдейл пък спасиха гостите от сраен резултат.

След третия си пореден шампионатен успех Манчестър Юнайтед излезе на четвърто място във временното класиране с 55 точки и една повече от Челси, който е с мач по-малко. Борнемут записа пета последователна загуба и е предпоследен с 27 точки, на една от спасителната 17-а позиция, на която е Уотфорд.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА – 33 КРЪГА

От събота
Норич – Брайтън 0:1
0:1 Леандро Тросар (25)

Лестър – Кристъл Палас 3:0
1:0 Келечи Ихеаначо (49), 2:0 Джейми Варди (77), 3:0 Джейми Варди (90+4)

Манчестър Юнайтед – Борнемут 5:2
0:1 Жуниор Станислас (15), 1:1 Мейсън Грийнууд (29), 2:1 Маркъс Рашфорд (35-дузпа), 3:1 Антони Марсиал (45+2), 3:2 Джошуа Кинг (49-дузпа), 4:2 Мейсън Грийнууд (54), 5:2 Бруно Фернандеш (59)

От 19:30 часа: Уулвърхемптън – Арсенал

От 22:00 часа: Челси – Уотфорд