Манчестър Сити продължава със страхотното си представяне в английската Висша лига. „Гражданите“ се наложиха с 4:0 като домакин на Борнемут в среща от 19-ия кръг, записвайки 17-а поредна победа в шампионата.

Така тимът на Хосеп Гуардиола вече е на второ място в ранглистата за най-дълги победни серии в топ първенствата на Европа, като се изравни с Интер. Първата позиция е за Байерн (Мюнхен), който през сезон 2014/15 под ръководството на испанеца прави 19 поредни успеха.

Иначе днес на „Етихад“ Серхио Агуеро изведе домакините напред в резултата в 27-ата минута, засичайки с глава центриране на Фернандиньо. В началото на второто полувреме Стърлинг удвои, след като достигна до брилянтно подаване и отправи прецизен удар в десния ъгъл на вратата.

В 79-ата минута Агуеро вкара с глава втория си гол в мача, а в 85-ата Данило оформи крайния резултат.

Във временното класиране Манчестър Сити е лидер с актив от 55 точки, докато Борнемут е 18-и с 16.