ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Манчестър Сити победи опашкаря Борнемут с 4:1 в среща от 25-ия кръг на английската Висша лига.

"Гражданите" натиснаха съперника от самото начало и Ерлинг Холанд удари гредата с удар точката за изпълнение на дузпа. Секунди след това Хулиан Алварес откри резултата в полза на Сити 1:0.

След половин час игра Ерлинг Холанд се възползва от пас на Фил Фодън и удвои аванса на тима си.

Последваха хубави положения за двата тима, пропуснати от Хамед Жуниор Траоре за Бортнемут и Хулиан Алварес за Сити, за да се стигне до трети гол за гостите в 45-ата минута.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Негов автор стана Фил Фодън, който без проблем се разписа за 3:0.

Минути след почивката Крис Мефъм си вкара автогол за 4:0 при опит да изчисти топката.

До края на полувремето Борнемут имаше претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Сити, но реферът даде знак играта да продължи.

В последните минути домакините вкараха почетен гол, дело на Хеферсон Лерма, който се възползва от лошо изчистена топка и я прати във вратата за 1:4.

Така "гражданите" се доближиха на точка зад лидера Арсенал, който е с мач по-малко. Борнемут пък е предпоследен в таблицата с 21 точки.