Манчестър Сити победи Уулвтрхямптън с 3:0 като гост в среща от 8-ия кръг на английската Висша лига.

"Гражданите" поведоха още в първата минута с гол на Джак Грийлиш (1:0), който засече центриране на Кевин де Бройне.

Малко след това гол на Родри бе отменен заради засада, а Ерлинг Холанд отбеляза поредниото си попадение за Сити в 16-ата минута (2:0).

Уулвърхямптън заигра с човек по-малко след 33-ата минута, в която Нейтън Майкъл Колинс влезе грубо на съперник и бе изгонен.

Сити поведе с 3:0 в 69-ата минута след комбинация между Де Бройне и Фил Фодън, завършена от английския национал в долния ляв ъгъл.

До края не падна нов гол, а гостите от Манчестър записаха пета победа в шампионата, с която временно излизат начело на точка пред втория Арсенал и на две пред третия Тотнъм, които са с мач по-малко. Уулвърхямптън пък е на 16-о място с 6 точки от 7 мача.