Манчестър Сити се справи с Евертън, побеждавайки с 3:0 в мач от 12-ия кръг на Премиършип. Головете за успеха на "гражданите" реализираха Стърлинг, Родри и Бернардо Силва. След този успех Сити заема второто място в класирането с актив от 26 точки. Евертън е на 11-ото място с 15 точки.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В 12-ата минута Фил Фодън стреля към вратата на съперника, но не сполучи. В средата на първата част Гюндоган стреля точно, но на пътя на топката застана играч на Евертън.

Сити откри резултата в 44-ата минута, след като Стърлинг получи пас от Кансело и се разписа като не остави шансове на вратаря на "карамелите".

"Гражданите" вкараха и втори гол. Това се случи в 55-ата минута, след като Родри отправи невероятен шут и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, а Пикфорд отново беше безпомощен. До края на мача имаше време и Бернардо Силва да се разпише, а той стори това в 86-ата минута.